О школи...

У Раткову, малом вишенационалном месту, школа постоји готово три века. Настава се најпре изводила у оквиру цркве и пратила је тадашње потребе становништва. Непосредно након  Другог светског рата ученици похађају школу на више локација. Од 1970. године Ратково је добило нову зграду за школу где се и данас изводи настава, а име Ратка Павловоћа носи од 1959. године. За све то време  учитељи,наставници и професори изнедрили су многе учене људе, данас истакнуте личности у различитим областима науке и спорта. Посебно нам је драго када  неки од њих само сврате или се пак врате у нашу школу  и наставе мисију оних који су их научили првим словима.
Непрестаним и свесрдним залагањем директора и професора, пордшком свих мештана и родитеља радимо на модернизацији wholesale promotional items наставе и држимо корак са  XXI веком.